Program u Varaždinu

Petak, 23. rujna

Katedrala, 20 sati

Svečano otvorenje

Ansambl LA RITIRATA

Umjetničko vodstvo: Josetxu Obregón

Program: A. Caldara: Cervantesove opere

 

 

Subota, 24. rujna

Dvorac Trakošćan, Viteška dvorana, 11 sati

Koncert uz baroknu kavu

Ivana Lazar, sopran; Igor Paro, vihuela de mano; Zoran Kelava, besjednik

Program: Fantazije i soneti Don Alonsa Mudarre

 

 

Velika scena HNK u Varaždinu, 18.30 sati

Ansambl LE TENDRE AMOUR

Program: Cantates de bureau – – Uredske kantate, uprizorene francuske kantate

 

 

Uršulinska crkva, 20.30 sati

Jordi  Savall, viola da gamba

Program: Les Voix Humaines, recital

 

 

 

Nedjelja, 25. rujna

Stari grad Varaždin, 11 sati

Koncert uz baroknu kavu

Ansambl CAMERATA GARESTIN

Program: Hrvatska glazbena baština; T. Cecchini, I. Lukačić, I. Šibenčanin

 

 

Crkva Sv. Nikole, 20.30 sati

Raquel Andueza, sopran & ansambl LA GALANIA

Program: Yo soy la Locura (2) – Ja sam luckasta (2)

 

 

Ponedjeljak, 26. rujna

Crkva Sv. Florijana, 20 sati

Darko Pleli, orgulje

Vokalni nonet DONUM, voditelj: Višeslav Jaklin

U suradnji s ciklusom Heferer

Program: Španjolska večernja

 

 

Utorak, 27. rujna

Stari grad Varaždin, 21 sat

Noćni koncert uz svijeće i baroknu kuhinju

MORE HISPANO – VICENTE PARRILLA TRIO

Program: Improvizacije na temu španjolske i talijanske renesanse i ranih baroknih harmonijskih obrazaca

 

 

Srijeda, 28. rujna

Velika koncertna dvorana HNK u Varaždinu, 19 sati

Koncert uz flamenco

Ansambl TERCIA REALIDAD

Umjetničko vodstvo i barokna violina: Jorge Jiménez

Program: Duende – El Sarao – Vilenjak – Večernja zabava

 

 

Četvrtak, 29. rujna

Franjevačka crkva, 20 sati

Ansambl LA TEMPESTAD

Komorni vokalni ansambl Glazbene škole u Varaždinu

Voditeljica Vokalnog komornog ansambla: Dada Ruža

Umjetničko vodstvo: Silvia Márquez

Program: Di tante sue procelle – Od silnih oluja

 

 

Petak, 30. rujna

Velika koncertna dvorana HNK u Varaždinu, 19 sati

Ansambl ANTIPHONUS

Program: C. Monteverdi, J.S. Bach, A. Sorkočević

 

 

Subota, 01. listopada

Katedrala, 20 sati

KATEDRALNI ZBOR CHORUS ANGELICUS

HRVATSKI BAROKNI ANSAMBL

Dirigent: Anđelko Igrec

Solisti: Hugo Hymas, tenor; Ivana Lazar, sopran; Martina Gojčeta Silić, alt; Dejan Maksimiljan Vrbančič, tenor; Matija Meić, bariton; Krešimir Stražanac, bas-bariton,

Program: J.S. Bach: Muka po Ivanu

 

 

Nedjelja, 2. listopada

Stari grad Varaždin, 11 sati

Koncert uz baroknu kavu

Ansambl REGINA IBERICA
Program: Es el amor, ay, ay – To je ljubav

 

 

Velika koncertna dvorana HNK u Varaždinu, 19 sati

VARAŽDINSKI KOMORNI ORKESTAR

Pavao Mašić, čembalo, klavikord, pozitiv i umjetničko vodstvo

Marko Žepić, violina

Program: J.S. Bach, C.Ph.E. Bach, W.F. Bach, J. Haydn

U suradnji s Klubom mecena Varaždinskih baroknih večeri

 

 

Ponedjeljak, 3. listopada

Uršulinska crkva, 19 sati

MONIKA LESKOVAR, violončelo

Program: Izbor iz Bachovih Suita za violončelo solo

 

 

Utorak, 4. listopada

Gradska Vijećnica, 19 sati

Svečana dodjela nagrada

 

Katedrala, 20 sati

Koncert nagrađivanih učenika Glazbene škole u Varaždinu

Varaždinski komorni orkestar

Gost: Barockorchester Döbling