Program 2011

Petak, 23. rujna
Katedrala, 20 sati
SVEČANO OTVORENJE
Vroclavski barokni orkestar
Jarosław Thiel, umjetničko vodstvo
Vroclavski filharmonijski zbor
Agnieszka Franków-Żelazny, umjetničko vodstvo
Andrzej Kosendiak, dirigent
Program: J.S.Bach: Kantate poljskog dvora

 

Subota, 24. rujna
Dvorac Trakošćan, Viteška dvorana, 11 sati
Koncert uz baroknu kavu
Kostimirani barokni ansambl Marquise, Budimpešta
Program: Barokni salon

 
Katedrala, 19 sati
Vroclavski filharmonijski zbor
Agnieszka Franków-Żelazny, zborovođa i umjetničko vodstvo
Marcin Szelest, basso continuo
Program: M.Zielenski, J.S.Bach

 

Uršulinska crkva, 21 sat
Komorni ansambl Vroclavskog baroknog orkestra
Jaroslaw Thiel, umjetničko vodstvo
Marcin Szelest, basso continuo
Program: Poljska rana glazba

 

Nedjelja, 25. rujna
Renesansna dvorana Staroga grada, 11 sati
Koncert uz baroknu kavu
Kostimirani barokni ansambl Marquise, Budimpešta
Program: Barokni salon

 
Crkva Sv.Nikole, 20 sati
Krešimir Lazar, barokno violončelo
Krešimir Has, čembalo
Program: Prvih 100 godina violončela

 

Ponedjeljak, 26. rujna
Katedrala, 19 sati
Natalija Imbrišak, orgulje
Program: J.S.Bach, D.Buxtehude, J.P.Sweelinck, L.N.Clerambault

 

Utorak, 27. rujna
Franjevačka crkva, 19,30 sati
Hrvatska glazbena baština
Hrvatski barokni ansambl
Zbor “Ivan Filipović” Zagreb
Goran Jerković, zborovođa
Saša Britvić, dirigent
Program: C.A.NAGLI: Misa u D-duru

 
Galerija Sermage, 21,00 sati
Višeslav Jaklin, fortepiano
Program: J.S.Bach: Goldberg varijacije

 
Srijeda, 28. rujna
Franjevačka crkva, 19,30 sati
Poljski orkestar 18. stoljeća, Krakow
Jolanta Kowalska, sopran
Tomasz Slusarczyk, truba
Paul Esswood, dirigent
Program: G.F.Handel, A.Corelli, A.Vivaldi, J.S.Bach

 

Četvrtak, 29. rujna
Crkva Sv.Nikole, 20 sati
Maria Lindal, umjetničko vodstvo
Program: Folkbarok i Johann Helmich Roman

 
Renesansna dvorana Staroga grada, 21,30 sati
Lute Duo, Poljska
Anna Kowalska, lutnja
Anton Birula, lutnja

 

Petak, 30. rujna
Katedrala, 19 sati
Venecijanski barokni orkestar
Giulio Plotino, solo violina i umjetničko vodstvo
Program: Večer Antonija Vivaldija

 

Subota, 01. listopada
Dvorac Trakošćan, Viteška dvorana, 11 sati
Camerata Garestin
Program: G.F.Telemann

 

Velika koncertna dvorana HNK, 20 sati
Varaždinski komorni orkestar
Bojan Čičić, barokna violina i umjetničko vodstvo
Program: A.Vivaldi, G.F.Telemann, P.A.Locatelli

 

Nedjelja, 02. listopada
Katedrala, 11 sati
Svečana Misa zahvalnica
Zbor Sv. Viktorina, Slovenija

 

Katedrala, 20 sati
The King’s Consort, London
Robert King, dirigent i umjetničko vodstvo
Program: Virtuozni barok

 

Ponedjeljak, 03. listopada
Gradska vijećnica, 18 sati
Svečana dodjela nagrada

 

Utorak, 04. listopada
Katedrala, 19 sati
Mješoviti zbor Glazbene škole u Varaždinu
Djela baroknih majstora u izvedbi nagrađivanih učenika
Varaždinski komorni orkestar