Utorak, 24. rujna
Crkva sv. Nikole, 20.00 sati

 

Zagrebački solisti

Isabel Vaz, violončelo

Sreten Krstić, violina

Franjo Bilić, čembalo

 

Amando Ivančić
Simfonija za gudače br. 8 u G-duru
Allegro
Andante
Presto

Arcangelo Corelli
Concerto grosso u D-duru, op. 6, br. 4
Adagio - Allegro
Adagio
Vivace
Allegro

Antonio Pollicarppi
Koncert za violončelo obligato u D-duru
Allegro
Andantino
Allegro assai

William Boyce
Simfonija u B-duru, op. 2, br. 1
Allegro
Moderato e dolce
Allegro

Charles Avison (prema D. Scarlattiju)
Concerto grosso u D-duru, br. 6
Largo
Adagio
Vivacemente
Con furia

 

Portugalska čelistica sa stalnom adresom u Amsterdamu, Isabel Vaz je preddiplomski i diplomski studij završila na Konzervatoriju u Amsterdamu kod Dmitryja Ferschtmana. Tijekom studija je bila na razmjeni u Pragu (HAMU) i u New Yorku (Manhattan School of Music). Usavršavala se na majstorskim tečajevima kod uglednih violončelista kao što su Gary Hoffman, Márcio Carneiro, Natalia Shakovskaya, Valter Dešpalj, Giovanni Sollima, Michel Strauss i Antonio Meneses. Dobitnica je brojnih nagrada na nacionalnim i međunarodnim natjecanjima, kako u solističkoj tako i u komornoj glazbi. U razdoblju od 2013. do 2015. je bila članica Quartetta Indaco s kojim je nastupala  u raznim dvoranama i na festivalima širom Europe. Kvartet je studirao pod vodstvom Olivera Willea u programu gudačkog kvarteta na Visokoj školi za glazbu u Hannoveru.
Aktivna je kao solistica i komorna glazbenica, podjednako u Nizozemskoj i inozemstvu, a od 2015. godine je članica Noord  Nederlands Orkest-a.  S koncertnim pijanistom Vaskom Dantasom svira u duu, a njihov je CD sa Sonatom za violončelo Luísa de Freitasa Branca, bio nominiran za najbolji klasični album na Prémios Play 2021. S Vaskom Dantasom također dijeli umjetničku koordinaciju Algarve Music Series, Međunarodnog festivala komorne glazbe u Algarveu. Tijekom posljednjih nekoliko sezona  imala je nekoliko solističkih nastupa s raznim europskim orkestrima kao što su Orquestra Metropolitana de Lisboa, Orquestra de Cascais e Oeiras, Kremlin Chamber Orchestra, Sonor Ensemble i Zagrebački solisti.

 

Ansambl Zagrebačkih solista osnovan je 1953. godine u okviru Radio Zagreba, pod umjetničkim vodstvom glasovitoga violončelista Antonija Janigra. Tijekom gotovo sedam desetljeća – pod umjetničkom palicom jednako znamenitih koncertnih majstora, poput Dragutina Hrdjoka, Tonka Ninića, Anđelka Krpana i Borivoja Martinića-Jerčića – Zagrebački solisti održavaju kvalitetu muziciranja na zavidnoj razini, a koju redovito prezentiraju i na prestižnim svjetskim koncertnim pozornicama. Od 2012. godine Ansambl nastupa uz glasovitoga violinista Sretena Krstića kao svojeg koncertnog majstora, a ujedno i koncertnog majstora Münchenske filharmonije. Do sada su Zagrebački solisti održali gotovo 4000 koncerata na svim kontinentima, u najvećim svjetskim centrima i najslavnijim koncertnim dvoranama kao što su Musikverein (Beč), Concertgebouw (Amsterdam), Royal Festival Hall (London), Berlin Philharmonic Hall, Tchaikowski Hall (Moskva), Santa Cecilia (Rim), Carnegie Hall (New York), Opera House (Sydney), Victoria Hall (Ženeva), Teatro Real (Madrid), Teatro Colon (Buenos Aires), Versailles itd. Redovito su gostovali na najpoznatijim glazbenim festivalima poput onih u Salzburgu, Pragu, Edinburghu, Berlinu, Bergenu, Barceloni, Istanbulu, Pradesu Ossiachu, Dubrovniku i drugdje, a uz njih su muzicirali brojni ugledni solisti, primjerice – Henryk Szeryng, Alfred Brendel, Christian Ferras, Pierre Fournier, Leonard Rose, James Galway, Jean-Pierre Rampal, Aldo Ciccolini, Katia Ricciarelli, Lily Laskine, Zuzana Ružičkova, Mario Brunello, Isabelle Moretti, Guy Touvron, Marc Coppey, Ray Chen i mnogi drugi. Zagrebačkim solistima dodijeljene su mnoge visoke nagrade i priznanja u domovini i inozemstvu.